آموزش نصب جدیدترین نسخه Mac روی VMware بسیار ساده وراحت! - صفحه 2
توجه : سوالات خود را در جای مناسب بپرسید
تبلیغات شما در این مکان
4.2.0
4.2.0
فروشگاه کارت شارژ اپل اپس خیریه همت 
تبلیغات شما در اپل اپستبلیغات شما در اپل اپس

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 111
Like Tree19Likes

موضوع: آموزش نصب جدیدترین نسخه Mac روی VMware بسیار ساده وراحت!

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    تشکر شده 52 بار در 15 پست

new2 آموزش نصب جدیدترین نسخه Mac روی VMware بسیار ساده وراحت!

سلام به همه ی دوستان عزیز چندروز است که شاهد باز شدن بخش مک درسایت بودیم و از تایپیک نصب مک روی سیستم های شخصی بسیار استقبال شد ولی نیاز به یک مک اولیه داشت من هرچی تو انجمن گشتم متاسفانه اموزش خوبی وجود نداشت و بسیار گیج کننده هم هست اما دراین پست می خواهم تجربه 4سال گشتن و نصب و پاک و ور رفتن به مک به صورت هکینتاش رو دراختیار شما عزیزان بگذارم

این آموزش فوق العاده ساده می باشد و نیازی به آموزش تصویری نیست
    لینک تمامی برنامه ها در آخر پست موجود است

پیش نیاز ها:
    1)
    برنامه ی 7zip ترجیها آخرین ورژن.
    2)
    برنامه anytoiso pro حتما ورژن پرو.
    3)
    دانلود مک آخرین ورژن که در سایت هم موجود است(بهتر است از همین سایت بگیرید).
    4) دانلود برنامه vmware 9 (دوستان سوال نفرمایند فقط روی vmware).
    5) دانلود برنامه vmware unlocker.

خب حالا میریم سر آموزش

-ابتدا وی ام ویر خود را نصب کنید سپس برنامه انلاکر را که دانلود کردید اکسترکت و به فولدر unlock-all-v110s رفته سپس به فولدر windows بروید و روی install.cmd کلیک کنید و توجه داشته باشید که بهتر است قبل از این کار تمامی پروسس های وی ام ویر رو بسته باشید.

-پس از نصب انلاکر باید 7zip رو نصب کنید.

-سپس anytoiso را نصب کرده و کرک آن را در محل نصب کپی و patch کنید.

-سپس فایل ستاپ مک رو در جایی مناسب با فضای خالی اکسترکت کنید
    یک پوشه با نام Install OS X Mountain Lion.app نمایان می شود . سپس به مسیر زیر در این پوشه بروید
    <====================
    \Install OS X Mountain Lion.app\Contents\SharedSupport

-خب حالا باید فایلInstallESD.dmg را در یک فولدر جدا برای جلوگیری از مخلوط شدن فایل ها اکسترکت کرد

-حالا به فولدر اکسترکت شده بروید سپس به فولدر InstallMacOSX.pkg و نهایتا روی فایل InstallESD.dmg راست کلیک کرده و روی convert to iso که ایکون برنامه anytoiso را دارد کلیک کنید و منتظر تبدیل فایل باشید

-پس از اتمام کار باید وی ام ویر را اجرا کنید روی create new virtual machine کلیک کرده و روی next کلیک کنید سپس قسمت install from iso را انتخاب و محل ios تبدیل شده را به آن بدهید

-در بخش بعدی از شما نوع سیستم عامل سوال خواهد شد apple os x را انتخاب و در پایین همان جا ورژن mac os x 10.8 ویا mac os x 10.8 64x بسته به نوع سیستم شما.
    (توجه:دوستانی که در این بخش گزینه ی apple os x برایشان نمایان نیست انلاکر را درست نصب نکرده اند برای سهولت در نصب ویندوز را به صورت safemode بالا بیاورید ونصب کنید)

-در قسمت بعد نام ماشین مجازی و محل هارددیسک آن را مشخص کنید . برای نصب مک حداقل به 15gb (محض اطمینان) احتایج دارید پس محلی مناسب را انتخاب کنید.

-در قسمت بعد سایز هارددیسک مجازی را مشخص کنید که در قسمت پایین آن می توانید مشخص کنید هارددیسک در قالب یک فایل ساخته شود ویا چند فایل (برای سهولت در جابجایی روی فلش)

-حالا به شما summery می دهد و مقدار رم سی پی یو نوع شبکه و .... را خود تنظیم کرده که شما خود می توانید با گزینه ی customize hardware آن ها را تغییر دهید.
    (برای نصب مک مقدار رم باید ترجیها 2GB باشد اما اگر مقدار رم شما برای ویندوز کم است 1GB را انتخاب کنید تا وی ام ویر هنگ نکند)

-خب پس از اجرا روی disk utility بروید و هاردیسک وی ام ویر مشخص شده را erase کرده و فرمت آن را روی mac extended journal قرار دهید سپس به سراغ نصب بروید.

مراحل نصب مک بسیار اسان است ولی اگر مشکلی داشتید این مراحل در انجمن آموزش داده شده است

شما الان یک مکینتاش اصل روی وی ام ویر خود دارید که می توانید از آن برای نصب unibeast استفاده کنید

فایل های مورد نیاز:

لینک دانلود مک 10.8.3 :
    [امکان مشاهده لینک ها فقط برای اعضا مقدور می باشد . ]
    لینک دانلود vmware workstation 9: از پی سی دانلود====> [امکان مشاهده لینک ها فقط برای اعضا مقدور می باشد . ]
    لینک دانلود any to iso pro: از پی سی دانلود =====>[امکان مشاهده لینک ها فقط برای اعضا مقدور می باشد . ]
    لینک دانلود انلاکر:
    لینک دانلود 7zip : از سایت اصلی =====>

از این که وقتتون رو صرف خوندن این پست کردید متشکرم.
    سوالی هم بود در همین جا جواب می دم
    ویرایش توسط terinerps : 2nd June 2013 در ساعت 09:34 دلیل: اپدیت لینک ها
    31 کاربر از terinerps عزیز بابت این پست تشکر کرده اند alih206 (5th August 2013),aliii85 (10th June 2013),amindeist (19th May 2014),AmiR Ho$$ein (26th October 2013),AmirZ (3rd June 2013),ayroon (3rd January 2014),bad_b0y2011 (4th September 2013),bbavvaffa (7th August 2013),DaniyalNDRm (31st May 2013),doktor (15th June 2013), ERROR (2nd June 2013),farhadsh (19th April 2014),farshadna (21st August 2013),farshidfi (13th August 2013),Galaxy (8th July 2013),iAmirhosein (31st May 2013),imahyar77 (19th July 2013),jeyjey_656 (18th July 2013),Matin.m (21st July 2013),Medusa (1st June 2013),mojtabaw700 (18th June 2013),MSE (18th January 2014),namjou (27th July 2013),namnam (31st October 2013),nioton (13th November 2013),reza1983 (22nd December 2013),rezaalavi (23rd December 2013),shahriyar.sh (2nd July 2013),Songkill3r (24th October 2013),uhnali (9th August 2013),Ultimate (4th January 2014)

2. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر اپل اپس
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    خیلی ممنون از اموزش خوبتون

فقط من به این مشکل برخوردم که وقتی ماشین مجازی رو اجرا میکنم و ارم نقره ای اپل میاد بعد یه دقیقه تبدیل به علامت ورود ممنوع(یه جیزی تو این مایه ها!!)میشه و از این قسمت جلوتر نمیره و اتفاقی نمیوفته

میشه لطفا بگید مشکل از کجاست؟

3. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط only نمایش پست ها
    سلام ببخشید روی vmware 8 کار نمی کنه؟؟
    درود طبق چیزی که سایت developer این برنامه ذکر کرده توی vmware 8 یا9 کار می کنه شما تست کنید اگر جواب نداد که یه انلاکر دیگه بهتون بدم

----اضافه شده----اضافه شده----

نقل قول نوشته اصلی توسط nariman7596 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از اموزش خوبتون

فقط من به این مشکل برخوردم که وقتی ماشین مجازی رو اجرا میکنم و ارم نقره ای اپل میاد بعد یه دقیقه تبدیل به علامت ورود ممنوع(یه جیزی تو این مایه ها!!)میشه و از این قسمت جلوتر نمیره و اتفاقی نمیوفته

میشه لطفا بگید مشکل از کجاست؟
    درود. ممکنه بعد از نصب درایور ها یکی از انها را اشتباه نصب کرده اید اگر هم در هنگام نصب این مشکل پیش آمده که باید یک بار دیگر انلاکر را نصب کنید و تنظیمات را مثل آموزش انجام بدید اگر بازهم این مشکل پیش آمد یا vmware شما مشکل دارد و باید دوباره نصب شود ویا از حداقل سیستم عامل لازم برخوردار نیستید

- سیستم شما باید دارای قابلیت virtualization باشد این را می توانید در بایوس چک کنید و اگر خاموش شده است انرا روشن کنید
    - سیستم شما باید دارای حداقل 2GB رم و CPU DUAL CORE باشد ( حتی یکی از دوستان هم که رم 4 و CPU CORE i5 داشتند بازهم کمی لگ داشتند)پس باید حداکثر رمی که می توانید به vmware اختصاص دهید و تمامی پروسس های غیرضروری ویندوز را ببندید.
    nariman7596 likes this.
    2 کاربر از terinerps عزیز بابت این پست تشکر کرده اند nariman7596 (2nd June 2013),only (2nd June 2013)

4. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر اپل اپس
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    ممنون میشم اگه بدین چون کار نکرد هر کاری کردم

5. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ممنون میشم اگه بدین چون کار نکرد هر کاری کردم
    درود همون تقریبا می شه گفت بهترین انلاکر هست و روی 8 هم کار میکنه به هر حال اینم لینک یه انلاکر دیگه اگر جواب نداد یکی از پروسس های vmware بازه که باید بسته شه مطمئن شید هیچ پروسسی از vmware باز نمونده باشه و هنگام نصب هم روی install.cmd رایت کلیک کنید و run as administrator اجرا کنید.

کاربر مقابل از terinerps عزیز بابت این پست تشکر کرده است only (2nd June 2013)

6. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر اپل اپس
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    مرسی مشکل قبلیم حل شد .
    تو این مرحله گیر کردم.
    -خب پس از اجرا روی disk utility بروید و هاردیسک وی ام ویر مشخص شده را erase کرده و فرمت آن را روی mac extended journal قرار دهید سپس به سراغ نصب بروید.
    disk utility کجاست؟؟

7. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شما در toolbar بالای همون setup مک در قسمت Utilities > Disk Utility روی اون برین سپس از سمت چپ هاردیسک vmware رو انتخاب و erase کنید

8. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر اپل اپس
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    ببخشید ولی برای من مک نیومد این اومد

9. Top | #18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ببینید دو حالت داره یا انلاکر رو درست نصب نکردید یا مراحل تبدیل فایل مک رو درست انجام ندادید .

این ادرس ها که من توی اموزش گذاشتم ماله فایل دانلود شده از اپ استور هست که باید چند بار اکسترکت بشه تا به فایل اصلی dmg برسی بعد باید مطمئن شی این فایل حاوی فایل های بوت هست بعد تبدیلش کنی

بهتره از همین جا مک رو دانلود کنید درمورد نسخه های از قبل هک شده هم وقت خودتون رو هدر ندهید اکثرا هیچ وقت روی vmware اجرا نمی شن.

----اضافه شده----اضافه شده----

شما باز هم طبق آموزش سعی کنید منم با اجازه تا فردا off می شم اخه امتحان دارم.

10. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر اپل اپس
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    cpu من جواب میده ؟؟؟؟
    رمم 4 گیگ
    قابلیت
    virtualization رو هم دارم فقط نمی دونم سی پی یوم جواب میده یا نه
    بالا عکس از مشخصات سی پی یو م هست

11. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    cpu من جواب میده ؟؟؟؟
    رمم 4 گیگ
    قابلیت
    virtualization رو هم دارم فقط نمی دونم سی پی یوم جواب میده یا نه
    بالا عکس از مشخصات سی پی یو م هست
    آره می خوره ولی به شرطی که ویندوزت سبک باشه و چیز زیادی روش نصب نکرده باشی و خود ویندوز حداقل استفاده از رمو داشته باشه چون من می گم رم مهتر از cpu هست خود من رم 4 و cpu core i7 دارم ولی فقط یکی از هسته های cpu رو به vmware اختصاص دادم.

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)